HSG MÜŞTERİ HATTI    (444 17 88 ) - ( 0 312 812 10 10 )

- 444 17 88 den (3)’ü ve (3)’ü tuşlayarak cezanızı öğrenebilirsiniz. ( Tüm HGS’ler )
-
444 17 88 den (5)’i Tuşla 10 Haneli HGS Etiket No Gir, Bakiye Öğren                                                                             (Sadece PTT,SHELL,AVEA-PETROL OFİSİ-BP den Alınan HGS)

 HGS OKUMADI ?
 
Teknik sorunlardan ötürü HGS okunmamış olabilir. Geçiş anında HGS ‘nizde bakiye varsa sorun yok, bakiyeniz yoksa geçiş
 anından itibaren 7 gün içerisinde bakiye yükleyin, Sistem otomatik olarak, normal geçiş ücretini alır. CEZA YEMEDİNİZ.
 HGS BAKİYEM BİTTİ ?
 
Geçiş yapabilirsiniz, geçiş anından itibaren 7 gün içerisinde bakiye yükleyin, Sistem otomatik olarak, normal geçiş
 ücreti alır. CEZA YEMEZSİNİZ
 
HGS CEZAM VAR VE 7 GÜNÜ GEÇTİ !
 Ceza ödeme şekli şimdilik HGS alırken verdiğiniz adrese gelen tebligatla olur. Başka da bir ödeme şekli yoktur. Cezanız, geçiş ücretinin 11 katıdır. Bunun üzerine faiz işlemez, tebligat geldiğinde %25 indirimli ödeyebilirsiniz
 
HGS YOK, HGS’DEN GEÇTİM ! 
 
Geçiş anından itibaren 7 gün içerisinde HGS alın, Sistem otomatik olarak, normal geçiş ücretini alır, CEZA YEMEZSİNİZ
 OGS VAR, HGS’DEN GEÇTİM !   (OGS Var, HGS'den Geçtim) (HGS Var, OGS'den geçtim) SORUN YOK, ARTIK SİSTEM OTOMATİK OLARAK DÜZELTİYOR. Sürekli yapmamanızda fayda var.

 HGS VAR, OGS’DEN GEÇTİM !   (OGS Var, HGS'den Geçtim) (HGS Var, OGS'den geçtim) SORUN YOK, ARTIK SİSTEM OTOMATİK OLARAK DÜZELTİYOR. Sürekli yapmamanızda fayda var.
GİRİŞ İSTASYONUNDA OKUMADI, ÇIKIŞ İSTASYONUNDA EN UZAK MESAFE ÜCRETİNİ CEZALI YAZDI !                     HGS UZAK MESAFE ALDI   HGS FAZLA ÜCRET ALDI
 
“Düzeltme Talep Formu” düzenleyip, PTT merkezine teslim edebilir ya da hgs@ptt.gov.tr e-posta adresi üzerinden de gönderebilirsiniz.  DÜZELTME TALEP FORMU İNDİR
HGS CEZA - HGS CEZA ÖDEME  -  HGS BORCU ÖDEME - HGS BORCU
 
HGS aldığınızda vermiş olduğunuz ikamet adresine gelecek olan, tebligat daki verilen ödeme şekliyle yapabilirsiniz, şimdilik başka bir ödeme şekli yoktur. ARAÇ MUAYENELERİNDE ŞİMDİLİK HGS BORCUNDAN MÜKELLEF DEĞİLSİNİZ.
KAÇ ÇEŞİT HGS VAR ?
HGS'ler iki türlü. Biri etiket şeklinde 5 lira diğeri ise kart şeklinde 15 lira. 
HGS ÜCRETLERİ NE KADAR ?
Birinci sınıf araçlar
 için 30 TL bakiye + 5 TL KGS etiket bedeli,
İkinci sınıf araçlar için 37.50 TL bakiye + 5 TL KGS etiket bedeli,
Üçüncü sınıf araçlar için 53 TL bakiye + 5 TL KGS etiket bedeli,
Dördüncü sınıf araçlar için 67.50 TL bakiye + 5 TL KGS etiket bedeli,
Beşinci sınıf araçlar için 81.50 TL bakiye + 5 TL KGS etiket bedeli,
NEREYE TAKILIR ?
Aracın ön camına yapıştırılacak. Yapıştırma işlemi olacağı için de HGS'niz camdan çıkarıldığında kullanılmaz hale geliyor. Buna dikkat edin!
BAŞKA ARAÇTA KULLANILABİLİR Mİ ?
HAYIR, plakası farklı olan bir araçta kullanamazsınız.
HGS BAŞKA ARACA NAKLİ
iptal ettirerek yeni ürün alabilirsiniz, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 gün sonra yeni ürününüze aktarılabilmektedir .Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT Merkezlerinden alabilirsiniz. Verilen bilgiler PTT'den satılan ürünler için geçerlidir, bankadan ürün aldıysanız bankanızla görüşmelisiniz.
ARACIM  1. SINIF MI ?  2. SINIF MI ?  NASIL BELİRLERİM ?
Ön ve arka aks aralığı 3,20 metreden küçükse 1. Sınıf Ön ve arka aks aralığı 3,20 m veya büyükse 2. Sınıf                                    

 

                                                                      

 

 

 

 

                                                                      

       

AĞIR VASITA, ÇEKİCİ VE DORSEDEN OLUŞAN ARAÇLARIN HGS ÜYELİĞİ

Ağır vasıta araçlar, maksimum aks(dingil) sayısına göre tek bir HGS etiketi alacaklardır. Geçiş sırasında dingil kaldırılırsa sistemde ‘’Akıllı Sınıflandırma’’ çalışacak ve yere değen dingil sayısına göre otomatik ücretlendirme yapılacaktır.

Resimde görülen Kamyonun bankadan talep edeceği HGS cihazının sınıfı 3. Sınıf olması gerekmektedir. Geçiş yapılırken araçta 3. Sınıf HGS cihazı olmasına rağmen akslardan birinin kaldırılması halinde 2. Sınıf ücreti tahsil edilecektir.

 

TIR türündeki araçlarda kullanılacak olan HGS cihazının Çekici ve Dorse ile birlikte kullanılabileceğinden; Çekici ve Dorsenin toplam maksimum aks adedine göre HGS cihazı bankadan talep edilmelidir. Bazı gerekli durumlarda aks kaldırarak yapılan geçişlerde sistemde ‘’Akıllı Sınıf’’ sistemi sayesinde yere değmeyen aksın ücretini alınmayacaktır. Bu nedenle HGS kullanıcıların aracının maksimum dingil sayısına göre HGS cihazı almasında herhangi bir maddi kayıpları söz konusu değildir.

HGS’ yi kullanacak olan tüm Çekicilere ait HGS etiketlerinin aktif bir şekilde çalışması, giriş/çıkış gişelerinden geçerken okunması ve şerit çıkışının sol tarafından yer alan trafik ışığının YEŞİL sinyalini vermesi gerekmektedir. HGS cihazı geçişlerde okunmuyor ise kesinlikle geçişlere devam edilmemelidir.

Çekici ve dorseden oluşan araçlar için maksimum dingil sayısına göre tek bir HGS cihazı alınacak ve HGS cihazı çekici plakası üzerine kayıt edilecektir.

Dorseler için ayrıca bir HGS cihazı alınmayacaktır.

 

Resimde görülen aracın bankadan talep edeceği HGS cihazının sınıf 4. Sınıf olması gerekmektedir. Araçta 4. Sınıf HGS etiketi olmasına rağmen bir dingilini kaldırıp yapılan geçişte hesaptan 3. Sınıf ücreti tahsil edilecektir. Yine araçta 4. Sınıf HGS cihazı var iken iki aksın aynı anda kaldırılmış şekliyle geçilmesi halinde 2. Sınıf geçiş ücreti tahsil edilecektir.

 

Resimde görülen aracın bankadan talep edeceği HGS cihazının sınıfı 4. Sınıf olması gerekmektedir. Yine araçta 4. Sınıf HGS cihazı var iken iki aksın aynı anda kaldırılmış şekliyle geçilmesi halinde 3.sınıf geçiş ücreti tahsil edilecektir. Tırın sadece çekici olarak geçiş yapması durumunda 2.sınıf ücret tahsil edilecektir.

Bu tür aracın sisteme plakasının kaydı sadece çekicinin üzerine yapılacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

hgs ceza - hgs danisma hatti - hgs cezasi odeme - hgs ceza itiraz - hgs cezasi nasil odenir - hgs cezasi kime gelir - hgs ceza odemesi - hgs ceza odeme yerleri - hgs cezalarina af - hgs cezasi ne kadardir - hgs ceza affi - hgs sorgulama - hgs musteri hizmetleri - hgs bakiye sorgulama - hgs iletisim - hgs satıs noktaları - hgs shell - hgs dolum - hgs iptali - hgs telefon - hgs garanti

 

 

 

Bu Alana Reklam Vermek İstermisiniz.